Ставете ја оваа мешавина од 2 состојки под вашиот јазик и наредното утро ќе се разбудите како нови

Овој рецепт им помогнал на многумина кои пателе од несоница и секое утро се буделе уморни, со малку енергија. Доколку и вие се пронајдовте во овој опис, без разлика кога си легнувате и колку ви е тешко да го истуркате денот, пробајте ја оваа магична мешавина која треба да се стави под јазикот пред спиење. Имено, станува збор за рецепт кој вклучува мед и розова хималајска сол. Со цел телото да стане алкално и поуспешно да се бори со различни болести, најдобро е доколку ја користите токму оваа сол за намената.

Ставете ја оваа мешавина од 2 состојки под вашиот јазик и наредното утро ќе се разбудите како нови

Кога не постои баланс на серотонинот во телото, доаѓа до депресија и различни видови растројства во однесувањето, како на пример, нарушување на сонот. Серотонинот е невротрансмитерска хемикалија која ги регулира мускулните контракции, телесната температура, апетитот и болката, додека истовремено управува и со нашето однесување, крвниот притисок и дишењето. Па, доколку конечно сакате да се наспиете, овој рецепт без сомнение ќе ви помогне.

Потребни состојки:
  • 5 лажици мед
  • 1 лажица розова хималајска сол
Начин на подготовка и употреба:

Измешајте ги двете состојки заедно и ставете ги во една мала тегла. Секоја вечер, пред спиење, нанесете малку од оваа мешавина под јазикот и потрудете се да заспиете. Наредното утро ќе се разбудите како нови!

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар