Смуди од праска, лубеница и јагоди

Освежителен и хранлив пијалакСмуди од праска, лубеница и јагодиПотребни состојки:

  • 700 грама лубеница исчистена од семки
  • една праска со средна големина
  • 250 грама јагоди
  • 250 мл јогурт
  • половина кафена лажичка екстракт од ванила
  • 15 коцки мраз

Начин на подготовка: Лубеницата, праската и јагодите исечете ги на мали парчиња и ставете ги во блендер. Потоа додајте ги и јогуртот, екстрактот од ванила и коцките мраз. Измешајте ги заедно во блендерот додека не добиете хомогена смеса.


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар