Шорцеви со висок струк – совршено парче облека за жешките летни денови

Панталоните и шорцевите со висок струк се голем тренд во претходните неколку сезони. Ова лето шорцевите со висок струк доминираат во колекциите на познатите модни куќи.

1-shorcevi-so-visok-struk-sovrsheno-parche-obleka-za-zheshkite-letni-denovi-www.kafepauza.mk_

И тоа воопшто не изненадува, бидејќи овој модел е идеален за сите дневни, но и вечерни прилики во текот на потоплите денови.

2-shorcevi-so-visok-struk-sovrsheno-parche-obleka-za-zheshkite-letni-denovi-www.kafepauza.mk_

Доаѓаат во разни варијанти – изработени од тексас, лен или памук, додека моделите кои се изработени од сатен и фина свила се идеални за формални или пак, вечерни прилики.

3-shorcevi-so-visok-struk-sovrsheno-parche-obleka-za-zheshkite-letni-denovi-www.kafepauza.mk_

Во оваа сезона многу познати марки во своите колекции ги имаат вклучено и овие шорцеви, а ние одлучивме да ви претставиме неколку начини на кои можете да ги вклучите во вашите модни комбинации.

4-shorcevi-so-visok-struk-sovrsheno-parche-obleka-za-zheshkite-letni-denovi-www.kafepauza.mk_

Како да носите кратки шорцеви во сите прилики и притоа да изгледате совршено?


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Комуникативна, весела, оптимистички настроена. Обожава книги, музика, филм и приказни кои инспирираат. Сака да пие кафе, па макар и сама. Верува во себе и во своите можности, бидејќи кој не се обидел - не успеал!

Поврзани содржини

Остави коментар