Рокерскиот стил од деведесеттите

Гранџ стилот, екстремно популарен во раните деведесетти години, претставува уличен стил инспириран од рок музиката. Станува збор за опуштен стил кој полека го враќаат во мода оние кои преку својот изглед сакаат да дадат изјава во стилот „Не ми е грижа за ништо“.Рокерскиот стил од деведесеттитеВаквиот стил го карактеризираат големи фустани и здолништа, исечени маици, многу тесни фармерки и шарени принтови. Секогаш се добредојдени повеќе слоеви облека и палта или кошули врзани околу половината. Со тесни фармерки, кожни јакни, црни чизми и парчиња облека кои немаат ни трага од женственост, девојките го владеат овој гранџ стил.Рокерскиот стил од деведесеттитеРокерскиот стил од деведесеттитеРокерскиот стил од деведесеттитеРокерскиот стил од деведесеттитеРокерскиот стил од деведесеттитеРокерскиот стил од деведесеттитеРокерскиот стил од деведесеттите


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Слободното време го минува со голема шолја кафе и со добра книга во рака или пишувајќи го она што ѝ лежи на душата. Не може да поднесе неправда и негува емпатија кон луѓето. Како перфекционист опседнат да даде сè од себе, сонува да направи промена во светот околу неа. Креативна и желна за нови предизвици, со многу нови соништа секој ден, иако понекогаш плашлива од промена. По малку романтична со голема љубов кон англиските книжевни класици.

Поврзани содржини

 1. Маја Reply

  Леле врска немаат сликиве со гранџ.

 2. дсфгсдф Reply

  Не ме интересира ништо освен убаво да изгледам.
  Така е Маја.

 3. axl Reply

  Vratice se opet 🙂

 4. ДЛ Reply

  Зошто мојот коментар од пред некој месец го нема? Не беше во ред што напишав дека девојка која ја обожува розевата боја нема кредибилитет са пишува за модата на гранџот? Што, впрочем, се гледа и од моделите. Таквата рестрикција не е во ред.

  • Кафе пауза Reply

   ДЛ, не се работи за рестрикции, се работи за уредувачка политика. Транспарентни сме и ги потпишуваме постовите што ги објавуваме, некоректно е да се критикува авторот или да се оценува неговиот кредибилитет врз основа на преференциите за боја. Доколку некој има забелешки за содржината на текстот, може слободно да коментира. Твоите забелешки воопшто немаа врска со содржината и затоа коментарот не беше објавен – едноставно е нерелевантен. Впрочем, твојот анонимен потпис ти овозможува слободно да го искажеш мислењето, но јавното идентификување на авторот од наша страна пак, ни обезбедува доволно кредибилитет за она што се пишува, како и право да работиме според правила за модерирање на коментарите кои сами ги одредуваме. Поздрав!

 5. loral Reply

  Ова се прекрасни парчиња облека, би сакала да ги имам сите до едно!

Остави коментар