Разиграјте го летото: Модни комбинации кои ќе ви покажат како да носите принт

Разиграјте го летото: Модни комбинации кои ќе ви покажат како да носите принт

Носењето принт не треба да ве заплашува. Големиот избор на различни дезени како цветен, графички и мегапопуларниот гингам принт, се многу лесни за создавање на уникатни и лесни комбинации, исто како што би ги комбинирале вообичаените летни бои.

1-razigrajte-go-letoto-modni-kombinaci-koi-kje-vi-pokazhat-kako-da-nosite-print-kafepauza.mk

Постојат премногу начини и стилови кои можете да ги носите. Одлична идеја е да го пробате гингамот. Спојте миди здолниште со ваков принт и бела кошула врзана на половината. Вака, визуелно ќе ги издолжите нозете и ќе го нагласите струкот и плус ќе изгледате како пин-ап девојка од 50-тите.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Живее за добра книга и дише преку пишаниот збор. Кога би можела, цел живот би патувала, би читала и би гледала филмови. Вљубеник во фотографијата и класиката. Оптимист и поборник за љубов. Модата е нејзиниот начин да го изрази своето мислење и став. Животот за неа е уметност, филозофија и добра храна.

Поврзани содржини

Остави коментар