Попладневно смуди за борба против дремката

Попладневно смуди за борба против дремката

Природно зголемување на енергијата

Попладневно смуди за борба против дремката

Потребни состојки:
  • 500 милилитри незасладено бадемово млеко
  • 2 лажици бадемов путер
  • 6 сливи
  • 1 лажица цимет
  • 1 мала зрела банана
Начин на подготовка:

Ставете ги сите состојки одеднаш во блендер и матете додека не добиете хомогена смеса. Сипете ја смесата во 2 стаклени шишиња или тегли и ставете ја во фрижидер да се олади. Може да трае до 2 дена во фрижидер.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар