Пом-пом сандали: Весели модели кои можете да ги направите и сами

Летото е период од годината кога на себе носиме најмалку облека, а нозете вообичаено ни се во сандали кои имаат стандарден изглед и многу често, истиот модел ќе го видиме и на некоја друга нога. Доколку сакате да го избегнете секојдневното и да зрачите со своја креативност, можете да најдете инспирација да најдете во популарните пом-пом сандали.
(16) Пом - пом сандали: весели модели кои можете да си ги напаравите сами
Овие обувки, кои летово се вистински хит низ светот, изобилуваат со живописни и разнобојни мали топчиња, кои на едноставните сандали им даваат сосема друга димензија. Меките шарени топчиња кои се додаваат на вообичаените сандали, имаат посебен ефект и тешко дека ќе останете незабележани доколку излезете во нив. Овие модели ѝ даваат душа на секоја модна комбинација, а особено добро одговараат со мини здолништа и кратки фустанчиња, како и со фармерки во пократка должина. Погледнете ја следнава галерија со различни пом-пом сандали, па можеби и вие ќе добиете некоја инспирација да си создадете ваш весел модел.

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


Please enter an Access Token on the Instagram Feed plugin Settings page.

За авторот
Книжевник, новинар, сонувач... Го обожува утринското кафе без шеќер. Верува дека убавите нешта се кријат во мали и едноставни пакувања.

Поврзани содржини

Остави коментар