Пијалак од само 4 состојки што ќе ви помогне да се ослободите од несаканите килограми

Пијте го овој пијалак секое сабајле на гладно за да го забрзате вашиот метаболизам

Потребни состојки:
  • 1 супена лажица чиа семки
  • 1 лимон, исцеден
  • 1 супена лажица мед
  • 350 милилитри вода
Начин на подготовка:

Потопете ги чиа семките во вода и оставете ги отстојат 1 час. Потоа исцедете ги и измешајте ги со трите состојки од листата. Ставете ги во блендер и добро изматете. При послужување можете да ставите свеж лимон за посилен вкус.

Дознајте нешто повеќе за моќта на чиа семето!


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар