Оваа жена додала само ЕДНО нешто во исхраната. Сега изгледа 10 години помлада!

Никогаш не би погодиле за што се работи, но веројатно најскапоцените работи во животот се бесплатни…

Сара Смит со години имала проблем со бавно варење на храната и чести главоболки. Нејзиниот невролог и нутриционистот ѝ советувале дека треба да пие по 3 литри вода на ден за да може нејзиното тело правилно да функционира. Таа решила да ги послуша и да се стави на ваков режим во следните 28 дена. Претходно таа пиела по околу 1 литар вода на ден.

1-ovaa-zhena-dodala-samo-edno-neshto-vo-ishranata-sega-izgleda-za-10-godini-pomlada-kafepauza.mk copy

Прва недела: Сара почнала да пие по 3 литри вода секој ден

Одела почесто во тоалетот и забележала дека цревата ѝ станале поактивни. Нејзиниот лекар ја советувал: „Ти предлагам да пиеш по еден голем бокал вода наутро, потоа повторно попладне и уште еден пред спиење. Твоите бубрези кои ги филтрираат штетните материи од крвта пред да ги исфрлат преку урината, полека ќе почнат да ги чувствуваат придобивките, како што сѐ повеќе вода ќе проаѓа низ нив.“

2-ovaa-zhena-dodala-samo-edno-neshto-vo-ishranata-sega-izgleda-za-10-godini-pomlada-kafepauza.mk

Втора недела: Дамките на нејзиното лице исчезнуваат и сенките околу очите се помалку нагласени

Сара изгубила околу 1/2 килограм, главоболките сосема исчезнале, како и целулитот на нејзините бутови.

3-ovaa-zhena-dodala-samo-edno-neshto-vo-ishranata-sega-izgleda-za-10-godini-pomlada-kafepauza.mk

Трета недела: Нејзината кожа изгледа позаоблено и понегувано

Сара забележала дека не е толку гладна и дека намалила околу 2,5 см во обемот на струкот. Исто така имала подобра концентрација.

4-ovaa-zhena-dodala-samo-edno-neshto-vo-ishranata-sega-izgleda-za-10-godini-pomlada-kafepauza.mk

Четврта недела: Сара одлучува да продолжи да пие по 3 литри вода на ден

Сара изгубила уште 1/2 килограм и уште 1,3 см во обем. Таа вели: „Се чувствувам пофит, повитка и поздрава, а мојот сопруг и пријателите ми велат дека изгледам 10 години помладо. Кој е оној што при здрав разум не би сакал да проба нешто вакво што дава толку неверојатни резултати?“

5-ovaa-zhena-dodala-samo-edno-neshto-vo-ishranata-sega-izgleda-za-10-godini-pomlada-kafepauza.mk

Запомнете, нашите тела се претежно составени од вода, па мора да бидете хидрирани за да им овозможите да функционираат целосно. Потсетете ги вашите пријатели како би можеле да изгледаат подобро и да се чувствуваат подобро. Споделете ја оваа приказна. А веднаш потоа, појдете до кујната и напијте се чаша вода. Вашето тело ќе ви биде благодарно.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар