Новото лице на мајчинството: Млади и кул мајки кои одлично ја вршат својата работа

Секој ден, сè поголем дел од нашите пријатели започнуваат своја фамилија. Но, лицето на мајчинството е преземено од новата генерација мајки кои одлично ја вршат својата работа. Како и секоја генерација мајки, така и оваа имаат свој уникатен и препознатлив стил кој ги одвојува од родителите кои нив ги израснале. Овие млади мајки се познати како отворени и заштитнички настроени кон своите деца, со цврст карактер и модерен пристап кон мајчинството. Па, дали и вие сте една од нив?

Секоја мајка на модерното време знае дека вие не сте навистина бремени сè додека не објавите на Фејсбук.

(1) Новото лице на мајчинството: Млади и кул мајки кои одлично ја вршат својата работаНовото лице на мајчинството: Млади и кул мајки кои одлично ја вршат својата работа

Вие купувате само природна, органска, безглутенска и без ГМО храна за бебиња.

(2) Новото лице на мајчинството: Млади и кул мајки кои одлично ја вршат својата работа

Или пак, ако не сте сигурни, ја правите оваа храна самите, од почеток.

(3) Новото лице на мајчинството: Млади и кул мајки кои одлично ја вршат својата работа

Доколку сакате тетоважи, има големи шанси да имате една со името на вашето бебе.

(4) Новото лице на мајчинството: Млади и кул мајки кои одлично ја вршат својата работа

Вашиот Инстаграм профил полека се претворил во профил на вашето дете.

(5) Новото лице на мајчинството: Млади и кул мајки кои одлично ја вршат својата работа

Се сметате себеси за многу позабавни од обичните мајки.

(6) Новото лице на мајчинството: Млади и кул мајки кои одлично ја вршат својата работа

Во вашиот шкаф нема ниту еден пар „фармерки за мајки“.

(7) Новото лице на мајчинството: Млади и кул мајки кои одлично ја вршат својата работа

Стилот ви е сè уште приоритет, како за вас така и за вашето бебе.

(8) Новото лице на мајчинството: Млади и кул мајки кои одлично ја вршат својата работа

Всушност, вашето најмало сигурно има повеќе модни додатоци од вас.

(9) Новото лице на мајчинството: Млади и кул мајки кои одлично ја вршат својата работа

Редовно наоѓате инспирација за вашиот стил преку хаштагот #OOTD (outfit of the day) од познатите модни инстаграмџии.

(10) Новото лице на мајчинството: Млади и кул мајки кои одлично ја вршат својата работа

Роденденските забави на вашите деца се реална верзија од вашите табли на Пинтерест.

(11) Новото лице на мајчинството: Млади и кул мајки кои одлично ја вршат својата работа

Вашето бебе знае како да отклучува смартфон уште пред да научи како да оди.

(12) Новото лице на мајчинството: Млади и кул мајки кои одлично ја вршат својата работа

И да направи импресивни селфи фотографии од себе.

(24) Новото лице на мајчинството: Млади и кул мајки кои одлично ја вршат својата работа

Ги знаете зборовите на песната „Let It Go“ подобро од вашите деца.

(13) Новото лице на мајчинството: Млади и кул мајки кои одлично ја вршат својата работа

Не се срамите да носите исти модни комбинации како вашите најмали.

(14) Новото лице на мајчинството: Млади и кул мајки кои одлично ја вршат својата работа

Ироничните маички се дефинитивно нешто што ве карактеризира како личност.

(15) Новото лице на мајчинството: Млади и кул мајки кои одлично ја вршат својата работа

Вашето бебе е скоро секогаш залепено за вас.

(16) Новото лице на мајчинството: Млади и кул мајки кои одлично ја вршат својата работа

Без разлика дали само ги завршувате вашите домашни обврски…

(17) Новото лице на мајчинството: Млади и кул мајки кои одлично ја вршат својата работа

Шетате во паркот…

(18) Новото лице на мајчинството: Млади и кул мајки кои одлично ја вршат својата работа

Или тргнувате кон голема авантура ширум светот.

(19) Новото лице на мајчинството: Млади и кул мајки кои одлично ја вршат својата работа

Младите мајки сметаат дека имињата како „Blue Ivy“ се сосема нормални…

(20) Новото лице на мајчинството: Млади и кул мајки кои одлично ја вршат својата работа

И дека вашето 3-годишно дете без проблем подобро ја разбира технологијата од вашите родители.

(21) Новото лице на мајчинството: Млади и кул мајки кои одлично ја вршат својата работа

Оние кои ве следат на социјалните медиуми знаат повеќе за вашето дете и живот отколку некои од вашите роднини.

(22) Новото лице на мајчинството: Млади и кул мајки кои одлично ја вршат својата работа

И многу повеќе се забавувате покрај вашето мало најдобро пријателче отколку покрај некои од вашите возрасни пријатели.

(23) Новото лице на мајчинството: Млади и кул мајки кои одлично ја вршат својата работа

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

  1. USer Reply

    GLUPOSTI
    ZAGREF SE

Остави коментар