Нов летен тренд: Женски чанти што можете да ги носите и на плажа и во град

Торбите за плажа се неизоставен дел од летната гардероба, но оваа година нема да морате да ги носите само покрај море, туку за дневни прошетки, како и за вечерни излегувања. Моделите направени од слама се многу практичен и убав моден додаток што ќе ви ја надополни секоја модна комбинација. Важно е само да бидат пространи, за да можат да соберат сè што ви е потребно – од резервни бикини, до вода, овошје и книги.

Бел фустан и бела чанта – совршена летна комбинација

Бели панталони и сандали на платформа

(2) nov-leten-trend-zhenski-chanti-shto-mozhete-da-gi-nosite-i-na-plazha-i-vo-grad-www.kafepauza.mk

Чантата секогаш треба да биде во иста боја како папучите

(3) nov-leten-trend-zhenski-chanti-shto-mozhete-da-gi-nosite-i-na-plazha-i-vo-grad-www.kafepauza.mk

Без разлика на моделите или нијансите

(4) nov-leten-trend-zhenski-chanti-shto-mozhete-da-gi-nosite-i-na-plazha-i-vo-grad-www.kafepauza.mk

Совршена комбинација за прошетка низ градот

(5) nov-leten-trend-zhenski-chanti-shto-mozhete-da-gi-nosite-i-na-plazha-i-vo-grad-www.kafepauza.mk

Ретро чантите се повторно во мода!

(6) nov-leten-trend-zhenski-chanti-shto-mozhete-da-gi-nosite-i-na-plazha-i-vo-grad-www.kafepauza.mk

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар