Необичен изум: Кармин кој содржи вистински цвет и ја менува бојата според телесната температура

Знаете ли дека постои кармин кој содржи вистински цвет во својата внатрешност? Погледнете го новиот изум на кинеската компанија Kailijumei кој полека ја освојува козметичката и шминкерската сцена. Изработен е од желе што овозможува совршен визуелен приказ на златните линеарни форми и вистинските цветови во него.

Погледнете го новиот изум во козметиката: Кармин кој содржи вистински цвет и ја менува бојатаПогледнете го новиот изум во козметиката: Кармин кој содржи вистински цвет и ја менува бојата

Имињата на разните модели и бои се смели и впечатливи како „Огнено црвена“ или „Розова моќ на Барби“, но нијансите се сосема спротивни и кармините се произведуваат во нежни пастелни тонови. Она што е доста интересно е тоа што боите се менуваат во зависност од телесната температура и pH вредноста на вашето тело.

Погледнете го новиот изум во козметиката: Кармин кој содржи вистински цвет и ја менува бојата Погледнете го новиот изум во козметиката: Кармин кој содржи вистински цвет и ја менува бојата

Па, како ви изгледаат? Дали би сакале да ги пробате овие интересни и необични кармини?

Погледнете го новиот изум во козметиката: Кармин кој содржи вистински цвет и ја менува бојата Погледнете го новиот изум во козметиката: Кармин кој содржи вистински цвет и ја менува бојата Погледнете го новиот изум во козметиката: Кармин кој содржи вистински цвет и ја менува бојата Погледнете го новиот изум во козметиката: Кармин кој содржи вистински цвет и ја менува бојата

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Новинар. Самопрогласен актер. Џедај. Животна форма еволуирана да живее од филмови, видеоигри, музика, хумор и технологија. Хоби и рекреација: Појадок, ручек, вечера.

Поврзани содржини

Остави коментар