Немојте да се венчате со маж кој ги има овие 14 навики

Замислете дека вашиот сопруг не ве почитува и ве гледа само како негова сопственост и ништо повеќе. Да, вашиот живот нема да биде убав. Дајте си време пред за се вљубите и пред да донесете одлука за брак. Добро запознајте го партнерот и внимавајте да не има некоја од следниве навики.

1. „Затворен“ ум

(1)nemojte-da-se-venchate-so-mazh-koj-gi-ima-ovie-14-naviki-kafepauza.mk

Маж кој не ви верува секогаш ќе ви забранува некои работи без разлика колку сте лојални. Секогаш ќе има некакви услови. Тој може да ве спречи да правите и најнормални работи од страв дека ќе се случи нешто лошо. Секој маж со ваква негативност го има потенцијалот да ви го уништи животот. Подобро прекинете ја врската отколку подоцна да зажалите.

2. Мрази животни

(2)nemojte-da-se-venchate-so-mazh-koj-gi-ima-ovie-14-naviki-kafepauza.mk

Секој човек кој мрази животни има недостаток на емпатија. Алергиите се нешто сосем друго, но мразењето на животните не доаѓа предвид.

3. Правилата на една врска не му значат ништо

(3)nemojte-da-se-venchate-so-mazh-koj-gi-ima-ovie-14-naviki-kafepauza.mk

Секоја врска си има некои правила, и ако вашиот партнер постојано ги прекршува, тогаш тој не ве почитува ниту вас, ниту вашата врска. Ако тој постојано ги повторува истите грешки, не е вреден за вашето време и љубов.

4. Не ги исполнува ветувањата

(4)nemojte-da-se-venchate-so-mazh-koj-gi-ima-ovie-14-naviki-kafepauza.mk

Ако постојано ги прекршува ветувањата, ова значи дека тој не ве сфаќа сериозно. Не му е грижа што мислите или што ќе кажете. Понекогаш се случува секој да погреши, и тоа се простува, но ако тој си игра со вас, не вреди да останувате со него.

5. Вие секогаш сте на второ место

(5)nemojte-da-se-venchate-so-mazh-koj-gi-ima-ovie-14-naviki-kafepauza.mk

Врската е заснована на давање и добивање. Ако вие сте единствените кои се трудат околу врската, додека тој не прави ништо, вашиот живот нема да биде среќен.

6. Нема моменти на „откровение“

(6)nemojte-da-se-venchate-so-mazh-koj-gi-ima-ovie-14-naviki-kafepauza.mk

Ако тој постојано мисли дека сè што прави е правилно и не може да згреши, тогаш тој живее во фантазија дека е совршен. Мажот кој смета дека постојано е во право никогаш нема да си ги признае грешките. Ова однесување може само да ви наштети.

7. Премногу изговори

(7)nemojte-da-se-venchate-so-mazh-koj-gi-ima-ovie-14-naviki-kafepauza.mk

Изговорите се најдобар начин да кажете: „Имам нешто поважно за правење и ти не ми значиш.“ Ако тој постојано има изговори и ги прикрива работите на начин кој нема смисла, тогаш е очигледно дека тој не е заинтересиран за вас. Во тој случај, престанете да си го трошите времето со него.

Продолжува на следната страница…

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар