Нашминкајте се како прекрасната нова Бонд девојка

Сите сме добро запознаени со одличните мејкап туторијали на Мишел Пан. Овој пат нејзината инспирација доаѓа од сексапилната и сензуална Бонд девојка од најновиот филм во овој серијал наречен „Skyfall.“ Мистериозниот, но сензуален изглед на Беренис Марло не остави никого рамнодушен и доколку сакате и вие на тој начин да привлечете неколку погледи кон себе погледнете го наредново видео во кое покрај шминката, Мишел објаснува и за нејзиниот стил…Нашминкајте се како прекрасната нова Бонд девојкаБидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар