Намаз од авокадо: Рецепт што ја намалува лошата киселина во телото (и има одличен вкус!)

Лесно е за подготовка, здраво е за вашето тело и можете слободно да го јадете со кој било оброк во текот на денот

Потребни состојки:
  • 2 зрели авокада
  • 225 грама свежо, меко овчо сирење
  • 1/2 лимета, исцедена
  • 1 лажичка босилек, исечкан
  • 1 супена лажица сусам
  • Прстофат морска сол
  • Маслиново масло
Начин на подготовка:

Излупете го авокадото и исечкајте го на мали парчиња, а потоа и изматете го за да добиете густа, но хомогена смеса. Додајте ги сирењето и сокот од лимета, па повторно изматете. Следни се босилекот и сусамот, па солта. Откако добро ќе ги измешате сите состојки, додајте малку маслиново масло и послужете веднаш. Добар апетит!

Ослободете се и од болките во желудникот со помош на овој вкусен намаз.

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар