Најнов тренд: Шарена флуоресцентна коса

Боите за коса „Pulp Riot Neons“ се светли и шарени. Можеби ќе ви изгледаат обично, но има нешто што ги прави посебни. Овие фарби се флуоресцентни и изгледаат навистина интересно. Колекцијата фарби е УВ реактивна, па косата изгледа уште поневеројатно.

Компанијата тврди дека нивните фарби се лесни за нанесување, траат подолго, а избледувањето на бојата изгледа подобро од другите фарби. Дали би пробале некоја од овие бои?

(3)najnov-trend-sharena-fluroscentna-kosa-kafepauza.mk

(7)najnov-trend-sharena-fluroscentna-kosa-kafepauza.mk

(8)najnov-trend-sharena-fluroscentna-kosa-kafepauza.mk

Погледнете ги и овие совети за бојадисување на коса во домашни услови.

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар