Најнов моден тренд: Неверојатни парчиња облека создадени само со помош на ножици

Најнов моден тренд: Неверојатни парчиња облека создадени само со помош на ножици

Талентираниот американски дизајнер Адам Саакс за само неколку минути може да го претвори и најобичното парче облека во нешто навистина неверојатно. Но, неговите вештини не завршуваат тука! Тој може да го направи тоа на самиот модел, додека облеката е сѐ уште на неа или него. Адам не користи ниту машина за шиење за да ги создаде неговите модни креации. Сѐ што му е потребно за неговите ремек-дела се обични ножици.

Најнов моден тренд: Неверојатни парчиња облека создадени само со помош на ножици

Погледнете некои од неговите необични креации кои несомнено сведочат за оригиналноста и талентот на овој инспиративен моден креатор.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Писателот во нејзината глава вели: Дај ми англиска книжевност. Дај ми урбан апсурд и егзистенцијализам. Дај ми мистерии за човечката психа. Дај ми театар и џез како терапија.

Поврзани содржини

Остави коментар