Најмоќниот пијалак: Толку е силен што можете да го пиете само двапати годишно!

Најмоќниот пијалак: Толку е силен што можете да го пиете само двапати годишно!

Еликсирот од лук и црвено вино го чисти организмот од вишок сол и маснотии и го решава проблемот со надуеноста и вишокот килограми. Нашето тело понекогаш треба да се исчисти, а овој природен лек помага да се ослободиме од токсините и да ја подобри циркулацијата.

Оние кои го пробале исто така тврдат дека ќе ве ослободи од стрес и хроничен замор!

Најмоќниот пијалак: Толку е силен што можете да го пиете само двапати годишно!

Потребни состојки:

  • 12 чешниња лук
  • половина литар црвено вино

Начин на подготовка:

  1. Излупете го лукот и исечкајте го, па ставете го во стаклено шише. Додадете го виното и добро запечатете. Да се ​​чува на светло 2 недели и да се протресува неколку пати на ден.
  2. По 2 недели исцедете го пијалакот и ставете го во друго стаклено шише. Земете една лажичка три пати на ден за еден месец.

Забелешка: Ова е силен лек и затоа применувајте го со пауза од 6 месеци.

Прочитајте кои 5 намирници треба да ги избегнувате ако имате главоболка.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар