Најгрдите чевли во историјата на модата

Кога станува збор за стилот и модата најчесто важи правилото „За вкусови не се расправа“. Но, понекогаш ексцентричноста на модните креатори ја преминува границата на убавото. Се навикнавме да носиме навистина неудобни чевли само заради нивната естетика и убавина, но која е поентата да го правиме тоа ако се грди? И секако, модата не е само форма, естетика, убавина – модата е став. Но понекогаш, производот е резултат единствено на недостиг од инспирација и потреба од внимание.

(1) Најгрдите чевли во историјата на модатаНајгрдите чевли во историјата на модатаНајгрдите чевли во историјата на модатаНајгрдите чевли во историјата на модатаНајгрдите чевли во историјата на модатаНајгрдите чевли во историјата на модатаНајгрдите чевли во историјата на модатаНајгрдите чевли во историјата на модатаНајгрдите чевли во историјата на модатаНајгрдите чевли во историјата на модатаНајгрдите чевли во историјата на модатаНајгрдите чевли во историјата на модатаНајгрдите чевли во историјата на модатаНајгрдите чевли во историјата на модата

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Од кога паметам вљубена сум во играта на зборовите и за мене нема поинтимен момент од оној кога сум сама со мислите пред празен лист хартија. Го ценам друштвото на убава книга, квалитетна музика и шолја турско кафе. Сакам стари предмети и ретро фотографии, особено оние кои со себе носат приказна. Дипломиран економист кој студиите ги преживеа благодарение на зависноста од чоколадо.

Поврзани содржини

Остави коментар