Најдоброто од два света: Бронди е новиот летен тренд за коса

Сите ние во одреден момент од нашиот живот се соочуваме со одбирање на совршената боја за коса. Но, доколку некогаш сте имале потешкотии при одбирање помеѓу руса и кафеава коса, тогаш имаме одлични новости за вас. Со овој нов тренд вие можете да ги носите и двете бои одеднаш, но не зборуваме за оној пола-пола стил. Па, за што точно станува збор?

(0) Најдоброто од два света: Бронди е новиот летен тренд за коса

Малку е тешко да се дефинира овој стил, бидејќи бојата на косата е направена така што целосно ги комбинира овие две бои, правејќи кул изглед. Благодарение на овој тренд, вие можете да се забавувате како блондинки и да бидете сериозно сфатени како бринети. Погледнете колку добро изгледа…

Заборавете на седата коса и живите бои

(1) Најдоброто од два света: Бронди е новиот летен тренд за коса

…бронди е новиот хит тренд за коса.

(2) Најдоброто од два света: Бронди е новиот летен тренд за коса

Тоа гo комбинира најдоброто од двата света…

(3) Најдоброто од два света: Бронди е новиот летен тренд за коса

Овозможувајќи ви да имате одлична кафеава коса…

(4) Најдоброто од два света: Бронди е новиот летен тренд за коса

И неколку брилијантни руси прамени…

(5) Најдоброто од два света: Бронди е новиот летен тренд за коса

Во исто време!

(6) Најдоброто од два света: Бронди е новиот летен тренд за коса

Не е тешко да се сфати зошто жените толку ја сакаат оваа комбинација на бои.

(7) Најдоброто од два света: Бронди е новиот летен тренд за коса

Постои соодветна нијанса на бронди за сите…

(8) Најдоброто од два света: Бронди е новиот летен тренд за коса

…и изгледа неверојатно на сите видови фризури.

(9) Најдоброто од два света: Бронди е новиот летен тренд за коса

Голем број славни личности го имаат овој стил, како на пример, Блејк Лајвли…

(10) Најдоброто од два света: Бронди е новиот летен тренд за коса

…и Криси Тејген.

(11) Најдоброто од два света: Бронди е новиот летен тренд за коса

Не можете да згрешите со овој стил кој делува како да е бакнат од сонцето…

(12) Најдоброто од два света: Бронди е новиот летен тренд за коса

Неверојатно добро сплетен…

(13) Најдоброто од два света: Бронди е новиот летен тренд за коса

Со одличен избор на бои…

(15) Најдоброто од два света: Бронди е новиот летен тренд за коса

И чоколадни прамени со светол сјај.

(16) Најдоброто од два света: Бронди е новиот летен тренд за коса

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар