Модна инспирација: Бели летни фустани

Како што летото полека доаѓа, така и температурите постепено се зголемуваат. Зарем има подобра боја од белата кога станува збор за летно фустанче? Таа ќе направи да изгледате исончано и ќе ве издвои од останатите околу вас. Едноставно има нешто магично кога станува збор за бел летен фустан. Погледнете ги наредниве фотографии кои можат да ви послужат како инспирација за дочекот на најубавото и најтоплото годишно време…

Модна инспирација: Бели летни фустани

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар