Модерни и згодни: Секси старци ги освојуваат социјалните мрежи

Модерни и згодни: Секси старци ги освојуваат социјалните мрежи

Убавината и стилот не се поврзани со годините, туку со тоа како се чувствуваме однатре. Овие седум мажи се доказ дека и старата доба може да биде и тоа како згодна и шармантна и дека најдоброто само што доаѓа.

1-moderni-zgodni-i-odlichno-stilizirani-seksi-starci-gi-osvojuvaat-socijalnite-mrezhi-www.kafepauza.mk_

Антонио Варечија, 54 години

Сивокосиот убавец Антонио го подигна џентлменскиот изглед на едно повисоко ниво. Персоналниот тренер и модел Антонио Веречија има повеќе од 164.000 следбеници на Инстаграм. Тој е страстен дигач на тегови, модел и голем љубител на кафе.

„Вие можете да бидете личност со одреден број години и понатаму да изгледате фантастично! Јас отсекогаш бев оној кој се издвојува од толпата. Имам свој сопствен стил и изглед и постојано добивам комплименти и пораки на социјалните мрежи дека им служам на другите како инспирација. Дали знаете какво е чувството? Не се опишува!“

2-moderni-zgodni-i-odlichno-stilizirani-seksi-starci-gi-osvojuvaat-socijalnite-mrezhi-www.kafepauza.mk_

Рон Џек Фоли, 50 години

Рон Џек Фоли е уште еден машки модел кој има прекрасна брада. И како ова да не е доволно, тој е исто така надарен и со совршени очи и одлично тело. Тој докажа дека годините не можат да го спречат духот на модерниот живот. Тој е модел, страстен пушач на цигари и долгогодишен скијач.

3-moderni-zgodni-i-odlichno-stilizirani-seksi-starci-gi-osvojuvaat-socijalnite-mrezhi-www.kafepauza.mk_

Гарет Сван, 48 години

Дали можете да му одолеете? Доколку сакате да го запознаете Гарет подобро, тогаш имајте ги на ум овие информации. Тој е доста баран модел. Теретаната ја посетува шест до седум пати неделно, па на тој начин ја одржува својата форма, но и мирот во себе. За својот стил вели дека е ретро, класичен и модерен, но и доста забавен. Додава дека сака во своите модни комбинации постојано да внесува малку смисла за хумор.

4-moderni-zgodni-i-odlichno-stilizirani-seksi-starci-gi-osvojuvaat-socijalnite-mrezhi-www.kafepauza.mk_

Алесандро Манфредини, 49 години

Овој старец изгледа како секојдневно да се капе во фонтаната на младоста. Тој е жив доказ дека брадестите, истетовирани мажи како што стареат, така сѐ уште може да изгледаат фантастично и модерно. Тој има совршено негувана брада со која се гордее. По професија е графички дизајнер и керамички скулптор. Доколку се запрашавте како тој станал стилска икона, тогаш мора да ви ја откриеме приказната која се крие зад тоа.

Тој купил стара куќа што требало да биде неговиот дом од соништата. За жал, земјотресот кој следувал ја уништил. Како одговор на трагедијата, тој потонал во депресија. Во текот на оваа фаза тој ја израснал својата брада и мустаќи кои потоа се претворија во вистинско сребро. Денес, Алесандро е интернационален модел и е следен од масовна бројка на социјалните мрежи.

5-moderni-zgodni-i-odlichno-stilizirani-seksi-starci-gi-osvojuvaat-socijalnite-mrezhi-www.kafepauza.mk_

Рудолф вон Блон, 53 години

Рудолф целиот свој живот работи како модел. Тој одлично го држи местото на еден од најзгодните и најмодерни старци на социјалните мрежи. Сигурни сме дека веќе ве хипнотизира со својата сива коса и зелените очи.

6-moderni-zgodni-i-odlichno-stilizirani-seksi-starci-gi-osvojuvaat-socijalnite-mrezhi-www.kafepauza.mk_

Алесандро (Сребрена лисица), 43 години

Можеби ќе се обидете да развиете вкус за одредена сива нијанса откако ќе го запознаете овој џентлмен. Тој изјавува дека не се храни здраво секогаш, но се обидува да стои што е можно подалеку од лошата, брза храна. Секако, за вистинитоста на оваа објава сведочи неговото совршено обликувано тело. Неговата коса и брада се целосно сиви, па токму затоа го избрал овој прекар.

20346927_1335162703263038_243080133747933184_n

Ерик Рутерфорд

Последниот старец, но никако помалку атрактивен и модерен, е долгогодишен модел чија возраст е добро скриена од очите на Интернетот. Одличниот изглед и совршеното тело му ја овозможиле славата која ја има денес.

7-moderni-zgodni-i-odlichno-stilizirani-seksi-starci-gi-osvojuvaat-socijalnite-mrezhi-www.kafepauza.mk_

Прочитајте ги и овие 17 знаци дека сте старци сокриени во телото на млади луѓе!


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Комуникативна, весела, оптимистички настроена. Обожава книги, музика, филм и приказни кои инспирираат. Сака да пие кафе, па макар и сама. Верува во себе и во своите можности, бидејќи кој не се обидел - не успеал!

Поврзани содржини

  1. mitko Reply

    avtorkata na ovoj tekst vrska nema vika starci a oni okolu 50 god, za starci se vika za osobi nad 65 god mada i za tia nemozes da kazis taka zavisi od lugeto …….

Остави коментар