Моден тренд: миди прстени како дискретен детаљ

Моден тренд: миди прстени како дискретен детаљ

Миди прстените се „жежок“ тренд кога станува збор за модните додатоци. Овие прстени се носат на врвот или на средината на прстот. Најчесто се со златна боја иако има и многу други варијанти, така што без разлика на вашиот стил, тие секогаш ќе се вклопат во вашиот изглед.

Моден тренд: миди прстени како дискретен детаљМоден тренд: миди прстени како дискретен детаљ

Миди прстените не ве ограничуваат, може да ги комбинирате и по повеќе на еден прст, или пак да ги носите во комбинација со голем прстен. Тие се вистинско зачинување на секаков изглед, нежен, секси, или повпечатлив.

Моден тренд: миди прстени како дискретен детаљМоден тренд: миди прстени како дискретен детаљМоден тренд: миди прстени како дискретен детаљМоден тренд: миди прстени како дискретен детаљМоден тренд: миди прстени како дискретен детаљМоден тренд: миди прстени како дискретен детаљМоден тренд: миди прстени како дискретен детаљМоден тренд: миди прстени како дискретен детаљМоден тренд: миди прстени како дискретен детаљ


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Слободното време го минува со голема шолја кафе и со добра книга во рака или пишувајќи го она што ѝ лежи на душата. Не може да поднесе неправда и негува емпатија кон луѓето. Како перфекционист опседнат да даде сè од себе, сонува да направи промена во светот околу неа. Креативна и желна за нови предизвици, со многу нови соништа секој ден, иако понекогаш плашлива од промена. По малку романтична со голема љубов кон англиските книжевни класици.

Поврзани содржини

 1. Јас Reply

  многу се убави, уште да имаше овде во македонијава наша..

  • Кејти Reply

   Ми ги зема зборовите 🙂

 2. CL Reply

  ima ne internet pobarajte si…za 5-7 dena kje vi stignat

Остави коментар