Мода во 40-тите: 6 парчиња облека со кои секогаш ќе изгледате неверојатно

Мода во 40-тите: 6 парчиња облека со кои секогаш ќе изгледате неверојатно

Додека да наполни 40 години, речиси секоја жена веќе го има изградено својот стил. Знае што сака, што ѝ стои добро, а што не. Веројатно сте престанале да купувате што било само затоа што е евтино и паметно ги одбирате сите парчиња облека. За добриот стил најважна е основата, а секоја дама која влегла во нејзините 40-ти би требало да ги има следниве клучни парчиња облека.

1. Совршен капут и мантил

Мода во 40-тите: 6 парчиња облека со кои секогаш ќе изгледате неверојатно

Во раната пролет или во текот на есента и зимата, секоја комбинација станува помалку важна доколку врз неа носите капут или мантил. Па, во овие сезони тој станува главна ѕвезда и неопходен дел од вашиот стајлинг.

2. Широки панталони

Мода во 40-тите: 6 парчиња облека со кои секогаш ќе изгледате неверојатно

Со годините телото се менува, па понекогаш претесните панталони не ви стојат толку добро. Од друга страна, овде се широките панталони кои секогаш изгледаат елегантно и се одличен избор за секоја прилика.

3. Блејзер

Мода во 40-тите: 6 парчиња облека со кои секогаш ќе изгледате неверојатно

Дамите кои се во своите 40-ти знаат дека ниту една тексас или бомбер јакна не може да го замени блејзерот.

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

  1. Весна Reply

    Ако тесктот е за над 40, нели треба да има слики од жени над 40 години а не од млади девојки, со модели кои се соодветни само за млади девојки, и во кои жени над 40 делуваат смешно.

Остави коментар