Маслинови дрвца – нов голем тренд за секој дом

Во секој дом е потребно одредено растение, за да ја направи атмосферата поубава, а колку повеќе има, толку е подобро. Всушност, научно е докажано дека тие може да ви помогнат да се опуштите, да се инспирирате да бидете креативни, а и да го прочистат воздухот околу вас. А се чини дека нареден голем тренд во врска со растенијата во домот ќе бидат токму маслиновите дрвца.

Маслинови дрвца – нареден нов голем тренд за во секој дом

Дали сте знаеле дека можете да ги одгледувате и во саксија? Сигурно повеќето ќе дадат негативен одговор. Но, вреди да се обидете и во вашите простории да внесете мал италијански шарм.

Маслинови дрвца – нареден нов голем тренд за во секој дом

Можете да оберете мали или големи растенија, во зависност од тоа дали сакате да пополните помал или поголем простор.

Маслинови дрвца – нареден нов голем тренд за во секој дом

Маслинови дрвца – нареден нов голем тренд за во секој дом

Маслинови дрвца – нареден нов голем тренд за во секој дом


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Економист во изградба, а страстен обожавател на пишаниот збор уште откако знае за себе. Смета дека животот без домашно милениче не изгледа комплетен, а кафето со многу шеќер го смета за едно најубавите утрински задоволства.

Поврзани содржини

Остави коментар