Ледени колачиња и крем: Совршено летно освежување

Доколку сте расположени за едноставен леден рецепт кој истовремено и ќе ве заблажи и ќе ве олади во најтоплите летни денови, тогаш погледнете го овој. Сè што ви е потребно е млеко и Орео колачиња и за само неколку минути рецептот ќе биде подготвен. Погледнете…

Ако не сте љубители на Орео, можете да искористите кои било друго колачиња под услов лесно да се кршат.

(1) Ледени колачиња и крем: Совршен летен десерт

Најпрво, искршете ги колачињата на мали парчиња.
(2) Ледени колачиња и крем: Совршен летен десерт
Потоа поставете ги на дното од сад за лед, полнејќи го секој дел до половина.

(3) Ледени колачиња и крем: Совршен летен десерт

Врз нив ставете млеко, полнејќи ги деловите за лед до врв.

(4) Ледени колачиња и крем: Совршен летен десерт

И потоа ставете ги во замрзнувач на околу 3 часа.

(5) Ледени колачиња и крем: Совршен летен десерт

Добиените ледени коцки можат да бидат додадени во ледено кафе.

(6) Ледени колачиња и крем: Совршен летен десерт

Или пак, во кој било друг леден пијалак.

(7) Ледени колачиња и крем: Совршен летен десерт


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар