Кимоно: Модно парче кое мора да го имате за ова лето

Кимоно: Модно парче кое мора да го имате за оваа пролет

Кимоното го видовме секаде, од ревии до модните блогери. Го издолжува телото, има моќ да ја нагласи женската силуета, како и да покрие кога тоа е најпотребно. Одличен додаток за на плажа, но и за вечерни излегувања. Изобилува со интересни дезени и е изработено од лесни материјали. Најчесто е со реси.

0-kimono-modno-parce-koe-mora-da-go-imate-za-ova-leto-kafepauza.mk

Ова парче стои одлично со летен фустан за да го ублажи строгиот изглед, но и да ја оживее комбинацијата со шорцеви и моторџиска јакна. Најчеста и најубава комбинација е со фармерки со цигари-ногавици и штикли бидејќи заедно се парот од соништата за издолжување на телото. Не е потребен голем труд за да го комбинирате, а добивате одличен боемски изглед.

1-kimono-modno-parce-koe-mora-da-go-imate-za-ova-leto-kafepauza.mk 2-kimono-modno-parce-koe-mora-da-go-imate-za-ova-leto-kafepauza.mk

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Живее за добра книга и дише преку пишаниот збор. Кога би можела, цел живот би патувала, би читала и би гледала филмови. Вљубеник во фотографијата и класиката. Оптимист и поборник за љубов. Модата е нејзиниот начин да го изрази своето мислење и став. Животот за неа е уметност, филозофија и добра храна.

Поврзани содржини

Остави коментар