Кажете ѝ збогум на лошата фризура: Модерни пунџи, совршени за оваа есен

О да, сите ние имаме денови со лоша фризура, во кои со задоволство би ја скратиле, бидејќи повеќе не знаеме што да направиме со нашата непослушна коса. И тоа е во ред. Но, знаеме дека тоа не е опција и единственото нешто што ни преостанува е да одлучиме која фризура ќе ја избереме за да го постигнеме посакуваниот ефект. Најлесно е да ја врземе косата во коњско опавче, но најмодерно е да избереме пунџа. Тоа е така, бидејќи со нив има толку многу варијанти што сигурно ќе има помеѓу што да избирате. Еве неколку наши предлози.

1-kazhete-i-zbogum-na-loshata-frizura-moderni-pundzhi-koi-mora-da-gi-isprobate-ovaa-esen-www.kafepauza.mk_

1. Кога ќе имате неколку минути повеќе, заврзете ја косата не во една, туку во три пунџи и тоа во неуреден и модерен стил. Сите ќе ја пофалат вашата фризура.

2-kazhete-i-zbogum-na-loshata-frizura-moderni-pundzhi-koi-mora-da-gi-isprobate-ovaa-esen-www.kafepauza.mk_

2. Кога нема да сакате да носите обична и веќе видена „балерина“ пунџа, тогаш издвојте еден прамен и завиткајте го околу самата пунџа така што нема да се гледа ластикот. Извлечете ја малку косата за пунџата да не изгледа премногу „совршено“ и тоа е тоа.

3-kazhete-i-zbogum-na-loshata-frizura-moderni-pundzhi-koi-mora-da-gi-isprobate-ovaa-esen-www.kafepauza.mk_

3. Кога ќе започнете да се двоумите помеѓу пуштена коса или врзана во пунџа, тогаш ви предлагаме да ги споите овие два избора во една ваква симпатична, а лесна фризура. Прамените коса кои се во близина на вашето лице соберете ги назад и врзете ги во мала слатка пунџа. Останатата коса навиткајте ја и нема повеќе место за лошата фризура.

4-kazhete-i-zbogum-na-loshata-frizura-moderni-pundzhi-koi-mora-da-gi-isprobate-ovaa-esen-www.kafepauza.mk_

4. Плетенките и пунџите се најдобриот спој, и оваа фризура го докажува токму тоа. Исплетете „рибина коска“ од долните слоеви на косата, а потоа заврзете ја плетенката во стил на голема и разбушавена пунџа.

5-kazhete-i-zbogum-na-loshata-frizura-moderni-pundzhi-koi-mora-da-gi-isprobate-ovaa-esen-www.kafepauza.mk_

5. Кога не ви е до чешлање, тогаш немојте да се чешлате. Само станете од креветот, застанете пред огледалото и направете ја оваа едноставна пунџа што одлично ќе прилега на сите дневни прилики.

6-kazhete-i-zbogum-na-loshata-frizura-moderni-pundzhi-koi-mora-da-gi-isprobate-ovaa-esen-www.kafepauza.mk_

6. Во ред, понекогаш ви е потребна и малку поелегантна варијанта на пунџа. Тогаш изберете ги овие две извиткани пунџи и прамен кој дамски паѓа врз лицето. Големите обетки во овој случај се задолжителни.

7-kazhete-i-zbogum-na-loshata-frizura-moderni-pundzhi-koi-mora-da-gi-isprobate-ovaa-esen-www.kafepauza.mk_

Пунџите отсекогаш биле голем тренд, а погледнете која пунџа е вистински хит на Инстаграм!

За авторот
Комуникативна, весела, оптимистички настроена. Обожава книги, музика, филм и приказни кои инспирираат. Сака да пие кафе, па макар и сама. Верува во себе и во своите можности, бидејќи кој не се обидел - не успеал!

Поврзани содржини

Остави коментар