Како супермодел: Зошто дефинитивно ви е потребен црвен костим за капење?

Како супермодел: Зошто дефинитивно ви е потребен црвен костим за капење?

Костимите и бикините во боја на кожата изгледаат добро само на потемна кожа, па затоа подобро е нив да ги одложите за последните денови од одморот.

Црниот костим за капење ги крие недостатоците на телото, но е здодевен без некои спектакуларни додатоци. Во мода се и розовите бикини, но во нив девојките изгледаат како Барби кукли.

Како супермодел: Зошто дефинитивно ви е потребен црвен костим за капење?

Избирањето на вистинската боја на костим за капење може да биде тешка задача. Но, вистината е една: победник е црвениот костим за капење – тој може да биде во светло црвена, умерено црвена или во универзална нијанса на црвено (нијансите им одговараат и на русокосите и на бринетите).

Покрај тоа, црвениот костим за капење е класика, кој не излегува од мода. Во деведесеттите години, Синди Крафорд ги красеше насловните страници во црвени костими за капење. И денес, со истиот успех, тоа го прават супермоделите од новата генерација предводени од Каја Гербер, Тејлор Хил и Бела Хадид.

Во продолжение, погледнете како моделите носат црвени бикини и не плашете се да го следите нивниот пример.

Како супермодел: Зошто дефинитивно ви е потребен црвен костим за капење?

Како супермодел: Зошто дефинитивно ви е потребен црвен костим за капење?

Како супермодел: Зошто дефинитивно ви е потребен црвен костим за капење?

Како супермодел: Зошто дефинитивно ви е потребен црвен костим за капење?

Како супермодел: Зошто дефинитивно ви е потребен црвен костим за капење?

Како супермодел: Зошто дефинитивно ви е потребен црвен костим за капење?

Како супермодел: Зошто дефинитивно ви е потребен црвен костим за капење?

Како супермодел: Зошто дефинитивно ви е потребен црвен костим за капење?

Автор: Антонина Велјановска


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар