Како најдобро да ги комбинирате кошулите и блузите со пруги?

Кошулите и блузите со пруги се задолжителен дел од летната гардероба на секоја модерна, современа жена. А, како и не би биле кога одлично се комбинираат со скоро сѐ? Одговараат на фармерки, здолништа и панталони, на сите бои, па дури и на други принтови. Блузата со пруги можете да ја носите секој ден на различен начин. Доколку ви е потребна инспирација околу тоа како да го носите ова совршено пролетно/летно парче облека, погледнете ги фотографиите кои ги избравме за вас.

Преминете на следната страница за повеќе идеи…


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Комуникативна, весела, оптимистички настроена. Обожава книги, музика, филм и приказни кои инспирираат. Сака да пие кафе, па макар и сама. Верува во себе и во своите можности, бидејќи кој не се обидел - не успеал!

Поврзани содржини

Остави коментар