Како најдобро да ги комбинирате кошулите и блузите со пруги?

Кошулите и блузите со пруги се задолжителен дел од летната гардероба на секоја модерна, современа жена. А, како и не би биле кога одлично се комбинираат со скоро сѐ? Одговараат на фармерки, здолништа и панталони, на сите бои, па дури и на други принтови. Блузата со пруги можете да ја носите секој ден на различен начин. Доколку ви е потребна инспирација околу тоа како да го носите ова совршено пролетно/летно парче облека, погледнете ги фотографиите кои ги избравме за вас.

Преминете на следната страница за повеќе идеи…

За авторот
Комуникативна, весела, оптимистички настроена. Обожава книги, музика, филм и приказни кои инспирираат. Сака да пие кафе, па макар и сама. Верува во себе и во своите можности, бидејќи кој не се обидел - не успеал!

Поврзани содржини

Остави коментар