Како до совршен струк за само 10 минути?

Како до совршен струк за само 10 минути?

Совршено обликуваниот струк е еден од најголемите желби за поголемиот дел жени во светот. Станува збор за дел од телото што е поврзан со генетиката, но и со типот на градбата на телото, но и кој лесно може да се обликува со помош на прилагодена исхрана и упорни тренинзи.

Како до совршен струк за само 10 минути?

Па, доколку сакате и вашиот труд да се исплати, треба да ја исфрлите нездравата, мрсната и благата храна од исхраната. Ова не е лесно да се направи, но ако успеете, резултатите што ќе ги добиете ќе бидат едноставно неверојатни.

Областа на стомакот се активира со скоро секоја вежба, па ако и вие сакате да го извајате својот струк, покрај исхраната, ќе мора во тренингот да вметнете вежби кои се специфични за овој дел од телото. Овие вежби се најчесто статични па бараат поголем број повторувања.

Погледнете го ова одлично видео кое денес го издвоивме за вас, со чија помош ќе успеете да го изградите струкот од вашите соништа!


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар