Нова слатка експлозија: Сладолед во комбинација со шеќерна волна!

Главниот десерт со кој се почестуваме во забавните паркови доби целосна нова димензија на сервирање.

3-nova-slatka-eksplozija-sladoled-vo-oblik-na-shekjerna-volna-www.kafepauza.mk_

Со растот на температурите растат и идеите за сервирање на сладоледот, омилениот летен десерт. Сега тој се здружи со шеќерната волна која со своите пастелни бои го прави еден од најфотогеничните десерти на Инстаграм.

5-nova-slatka-eksplozija-sladoled-vo-oblik-na-shekjerna-volna-www.kafepauza.mk_

Лондонската слаткарница „Milk Train“ започна со продажба на сладоледите кои делуваат како да пловат во облак со пастелни бои. Сладоледот доаѓа во три вкусови: ванила, чоколадо и зелен чај, а се послужува со еден куп прелив, чоколадни парчиња, јаткасти плодови и мелен кекс.

10-nova-slatka-eksplozija-sladoled-vo-oblik-na-shekjerna-volna-www.kafepauza.mk_

Десертот изгледа спектакуларно, а сигурно сме дека ѝ неговиот вкус е таков.

2-nova-slatka-eksplozija-sladoled-vo-oblik-na-shekjerna-volna-www.kafepauza.mk_4-nova-slatka-eksplozija-sladoled-vo-oblik-na-shekjerna-volna-www.kafepauza.mk_6-nova-slatka-eksplozija-sladoled-vo-oblik-na-shekjerna-volna-www.kafepauza.mk_1-nova-slatka-eksplozija-sladoled-vo-oblik-na-shekjerna-volna-www.kafepauza.mk_7-nova-slatka-eksplozija-sladoled-vo-oblik-na-shekjerna-volna-www.kafepauza.mk_8-nova-slatka-eksplozija-sladoled-vo-oblik-na-shekjerna-volna-www.kafepauza.mk_11-nova-slatka-eksplozija-sladoled-vo-oblik-na-shekjerna-volna-www.kafepauza.mk_

Дали се сеќавате на претходниот сладок тренд? Црниот сладолед беше најголемиот хит во светот!

За авторот
Комуникативна, весела, оптимистички настроена. Обожава книги, музика, филм и приказни кои инспирираат. Сака да пие кафе, па макар и сама. Верува во себе и во своите можности, бидејќи кој не се обидел - не успеал!

Поврзани содржини

Остави коментар