Фратели Карида – колекција пролет/лето 2012

Фратели Карида – колекција пролет/лето 2012

Приказната на семејството Карида започнува во Солун, Грција, со отворањето на првата продавница „Каридас“, која претставува едно од најпрепознатливите места на прометните градски улици. Фратели Карида – колекција пролет / лето 2012 Компанијата „Фратели Карида“ е едно ново поглавје во деловните активности на Константинос Каридас, во областа на модните додатоци, со две ексклузивни продавници во Солун. Во 2008 година, компанијата се прошири со уште две нови продавници, една во Лариса и уште една во Атина. Во продавниците на „Фратели Карида“ може да се најдат најдобрите чевли и најинтересните модни додатоци за мажи и жени. Најновите светски трендови, елеганцијата и врвниот квалитет се главните фактори во бескрајната потрага по безвременскиот стил.Фратели Карида – колекција пролет / лето 2012 Фратели Карида – колекција пролет / лето 2012 Фратели Карида – колекција пролет / лето 2012 Фратели Карида – колекција пролет / лето 2012 Во овие продавници, меѓу другото, можат да се најдат и дизајнирани чевли од Џорџо Армани, Долче и Габана, Марио Черути, Џон Ричмонд, Педро Гарсија, Марк Џејкобс, Живанши и многу други. Фратели Карида – колекција пролет / лето 2012 За колекцијата пролет/лето 2012 Фратели Карида нудат сандали со високи потпетици, како и на плутена платформа, изработени во повеќе бои и дезени. Фратели Карида – колекција пролет / лето 2012 Фратели Карида – колекција пролет / лето 2012 Фратели Карида – колекција пролет / лето 2012 Фратели Карида – колекција пролет / лето 2012 Фратели Карида – колекција пролет / лето 2012 Фратели Карида – колекција пролет / лето 2012 Фратели Карида – колекција пролет / лето 2012


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот

Поврзани содржини

  1. Ана Reply

    до кога ли ќе егзистира плишот, т.е. антилоп, се прашувам…

Остави коментар