Есенска инспирација: 3 модели на блузи што ќе ја одбележат оваа сезона

Есенска инспирација: 3 модели на блузи што ќе ја одбележат оваа сезона

Нема сомнеж дека класичните црни и бели блузи се неизбежен дел од шкафот на секоја девојка, бидејќи лесно се комбинираат, практични се и соодветни за сите видови настани. Но, одвреме-навреме, трендовите нè тераат да излеземе малку од удобната зона и да експериментираме со нешто сосема ново. Тоа е и причината поради која многу девојки во текот на есента ќе бидат инспирирани од ретро и викторијанска естетика, како и од асиметрични кроеви. Во продолжение погледнете ги блузите што ќе бидат најголем хит за есенската сезона, и кои сигурно едвај ќе чекате да ги облечете на себе.

1. Женствена блуза

Розовата блуза со машна околу вратот е женствено и романтично парче што можете да го комбинирате за секоја прилика. Наш предлог е да го носите со сако на коцки.

2. Асиментричен дизајн

Црно-белите линии се наоѓаат на скоро сите есенски парчиња облека, но разликата со претходните сезони е што сега се наоѓаат на асиметрични кроеви.

3. Блуза на преклоп

Еден од најголемите фаворити за оваа сезона се токму блузите на преклоп. Овие модели се практични и може да се комбинираат за сите настани, од дневни до вечерни комбинации.

Прочитајте и како да ги носите тексас парчињата во сезоната што доаѓа.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар