Едноставен трик како да се одмрзне стаклото на автомобилот за неколку секунди

Едноставен трик како да се одмрзне стаклото на автомобилот за неколку секунди

Ако не сте подготвени и сте користеле погрешни методи, подгответе се денес за овој испробан „рецепт“ и заштедете си време и нерви.

Никогаш не залевајте ги ледените прозорци со топла вода бидејќи може да попуштат, особено ако веќе имаат мали оштетувања. Сè што ви треба за овој трик е алкохол и вода. Истурете ги во шише со спреј 2:1 и испрскајте врз леденото стакло. За неколку секунди мразот ќе омекне и лесно ќе го отстраните.

Ставањето картон на прозорците е голема превенција, така што прозорците на автомобилот воопшто не замрзнуваат. Можете исто така да ставите стара крпа наместо картон.

Прочитајте ги овие мали трикови за брзо подготвување оброци.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар