Црни парчиња облека кои треба да ги имате во вашиот гардеробер

Црната боја отсекогаш била симбол за елеганција и стил, а целосно црните модни комбинации се едноставно безвремени и совршени за сите прилики, возрасти, стилови и вкусови. И како да не ја обожаваме црната боја, кога таа е совршен спас во осмислувањето на модни комбинации? Токму поради ова, овие парчиња облека во црна боја мора да се најдат во вашиот гардеробер, без разлика на тоа каков моден вкус и стил имате.

Streetstyle, Paris, Ciara

1. Како да ја започнеме приказната за црната боја, а да не ја спомнеме кожната јакна која е задолжително парче за секој стил и модна комбинација, без разлика на годините, вкусот или приликата?

2-crni-parchinja-obleka-koi-treba-da-gi-imate-vo-vashiot-garderober-www.kafepauza.mk_

2. Научивме дека малиот, црн фустан е задолжителен во секој женски гардеробер. Но, тој може да биде и мал, црн, секси фустан, со детали кои допринесуваат за предизвикувачки изглед.

Црни парчиња облека кои треба да ги имате во вашиот гардеробер

3. Она без кое не можете се црните фармерки кои се носат во зима, лето, со патики или сандали, како и црната, едноставна, лесна блуза со прерамки која одлично ќе одговара со нив, но и со здолниште во опуштени комбинации.

4-crni-parchinja-obleka-koi-treba-da-gi-imate-vo-vashiot-garderober-www.kafepauza.mk_

Преминете на следната страница за останатите модни комбинации…


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Комуникативна, весела, оптимистички настроена. Обожава книги, музика, филм и приказни кои инспирираат. Сака да пие кафе, па макар и сама. Верува во себе и во своите можности, бидејќи кој не се обидел - не успеал!

Поврзани содржини

Остави коментар