Црна лимонада: Чудесна тајна состојка што помага при подмладување и освежување

Хит на ова лето е црната лимонада!

crna-limonada-chudesna-tajna-sostojka-shto-pomaga-pri-podmladuvanje-i-osvezhuvanje-ww.kafepauza.mk

Потребни состојки:
  • 1 литар филтрирана или изворска вода
  • 60 милилитри свежо исцеден лимон
  • 1/4 лажичка активен јаглен (една таблета)
Начин на подготовка:

Измешајте ги сите состојки и ако имате желба за посилен вкус, додајте повеќе лимон. Пијалакот се служи ладен.

Зошто црната лимонада е совршена за вас?

Главната состојка е токму онаа поради која оваа лимонада се нарекува чудотворна. Станува збор за активниот јаглен што нема вкус, но многу е здрав, бидејќи има способност да ги исфрли сите штетни состојки од телото, на тој начин намалувајќи ја подуеноста. Исто така експертите го нагласуваат и фактот што активниот јаглен има неверојатна моќ при намалувањето на холестеролот. Тој исто така е одличен и за подмладување на кожата.

Лимонада и кафе: Пијалак што ќе ве освежи, но и наполни со енергија!

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар