Чудотворен пијалак има моќ да ви го промени животот од корен

Овој моќен пијалак ќе ви направи детоксикација на црниот дроб, но исто така и ќе ви помогне да се ослободите од несаканите килограми без многу напор. Кога организмот е полн со токсини, црниот дроб не може нормално да ја извршува својата функција, па затоа и слабеењето тече побавно, а дебелеењето се забрзува.

Чудотворен пијалак има моќ да ви го промени животот од корен

Луѓето најчесто не сфаќаат дека токму црниот дроб е клучен фактор кој влијае на телесната тежина. Токму затоа и многумина не можат да ослабат, без разлика колку се трудат. Доколку и вие сте едни од овие луѓе, тогаш пробајте го овој рецепт што има моќ целосно да ви го промени животот. Пијте го 3 пати дневно, во рок од 3 дена и бидете подготвени да се вчудовидите.

Потребни состојки:
  • 3 лимона
  • 25 грама магдонос
  • 5 гранчиња целер
  • 1.400 милилитри вода
Начин на подготовка и употреба:

Ставете ги сите состојки освен водата во блендер и потоа изматете ги. Откако ќе се соединат, додајте ја водата и повторно матете. Кога ќе добиете хомогена смеса, пијалакот е готов.

Пијте по 2 чаши од овој пијалак, 3 пати на ден, на празен стомак. Продолжете со истиот интензитет 3 дена, а потоа направете мала пауза од 7-10 дена и повторете уште еднаш.

За најдобри резултати, избегнувајте тешки оброци во текот на 3-те денови кога го консумирате овој пијалак со цел да го олесните процесот на детоксикација.

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар