Читање од усни: Бојата на карминот што го носите на првиот состанок ги открива вашите љубовни намери

Читање од усни: Бојата на карминот што го носите на првиот состанок ги открива вашите љубовни намери

Првиот состанок е нешто за што девојките многу се подготвуваат. Но, освен на облеката и на вашата коса, посебно внимание треба да обрнете и на карминот кој го користите. Се прашувате зошто? Затоа што тој може да открие многу за вашите намери со мажот со кој излегувате! Погледнете какви сигнали испраќаат одредени бои.

1. Црвена

Читање од усни: Бојата на кармин која ја носите на првиот состанок ги открива вашите љубовни намери

Традиционално, ова е боја на љубовта и на романтиката, па црвената боја на кармин ќе му даде до знаење дека вечерта која следи ќе биде многу бурна.

2. Розова

Читање од усни: Бојата на кармин која ја носите на првиот состанок ги открива вашите љубовни намери

Ова е боја на флертот, која одржува среќа, опуштеност и пријателство, а е совршена за вечерно излегување со пријателите или со оној кој би сакале да ви стане нешто повеќе од само пријател. Колку е потемна нијансата, толку вашите намери се помрачни.

3. Беж нијанса

Читање од усни: Бојата на кармин која ја носите на првиот состанок ги открива вашите љубовни намери

Треба ли нешто да се додаде за оваа нијанса на гола кожа? Овој кармин е шармантен, а истовремено и интимен.

4. Виолетова

Читање од усни: Бојата на кармин која ја носите на првиот состанок ги открива вашите љубовни намери

Оваа боја покажува дека сте авантуристи. Никој нема да може да предвиди како ќе заврши вечерта и дали сакате да започнете нешто или не.

Првиот состанок секогаш е предизвик, па затоа прочитајте што треба, а што не треба да правите!


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Економист во изградба, а страстен обожавател на пишаниот збор уште откако знае за себе. Смета дека животот без домашно милениче не изгледа комплетен, а кафето со многу шеќер го смета за едно најубавите утрински задоволства.

Поврзани содржини

Остави коментар