Чај кој намалува 8 сантиметри од струкот за само 7 дена

Кога станува збор за метаболизмот, важно е да се знае дека најдоброто и најефективното време за неговото забрзување е рано наутро, веднаш откако ќе се разбудите. Овој рецепт за слабеење од само три состојки предизвика глобална еуфорија, најмногу поради пофалните зборови на сите оние кои го пробале. Во продолжение прочитајте што сѐ ви е потребно за да го направите овој вкусен и делотворен чај.

Чај кој намалува 8 сантиметри од струкот за само 7 дена

Потребни состојки:
  • Зелен чај
  • Цимет
  • Ловоров лист
Начин на подготовка:

Во 800 милилитри зовриена вода додадете 1 стапче цимет, 3 листа ловоров лист и рамна супена лажичка зелен чај. Поклопете го чајот со капак, оставете го да отстои 15 минути и потоа исцедете.

Начин на примена:

Испијте ја првата шолја од чајот на празен стомак. Втората шолја испијте ја веднаш после појадокот, а третата навечер, пред спиење.

Чај кој намалува 8 сантиметри од струкот за само 7 дена

Со консумирањето на трите шолји од овој чај гарантирано ќе се ослободите од вишокот килограми, посебно во критичните делови од телото како што се стомакот, нозете и половината, а според оние кои го пробале и ги почувствувале неговите ефекти, првите резултати ќе бидат видливи после само една седмица. Сите три состојки ги согоруваат мастите и го забрзуваат метаболизмот, а се подразбира дека секој обид за забрзување на метаболизмот и губење на тежината треба да биде проследен со урамнотежена исхрана и умерена физичка активност.

Внимание: Не се препорачува на бремени жени и доилки.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Новинар. Самопрогласен актер. Џедај. Животна форма еволуирана да живее од филмови, видеоигри, музика, хумор и технологија. Хоби и рекреација: Појадок, ручек, вечера.

Поврзани содржини

Остави коментар