Бувот и модата

Автор: Симона Ристоска

Во последните неколку сезони, бувот, освен како симбол на мистериозноста и мудроста, стана претставник и на модата, и тоа сè поактуелен. Најчесто може да се најде како дел од модерни парчиња накит, како апликација на кул маички или пак во функција на брошеви кои со сигурност даваат оригиналност на целиот изглед. Подолу може да ја погледнете колекцијата од накит која можеби ќе ви помогне при изборот на вашето омилено бувче.Бувот и модатаБувот и модатаБувот и модатаБувот и модатаБувот и модатаБувот и модатаБувот и модатаБувот и модатаБувот и модатаБувот и модатаБувот и модатаБувот и модатаБувот и модатаБувот и модатаБувот и модатаБувот и модатаБувот е еден од омилените симболи и на Марк Џејкобс. Погледнете ги неговите прекрасни комбинации.Бувот и модатаБувот и модата


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

  1. Nina Reply

    уникатно е, само што набрзо ке замине од уникатно чим е ИН.

  2. She Reply

    vo pravo si Nina…

Остави коментар