Бела сангрија

Сите сме пробале сангрија – овошно црвено вино. Време е да пробате нешто ново и поинакво. Видете зошто оваа бела сангрија ќе биде главната ѕвезда на вашата следна забава или прослава.

Бела сангрија

Потребно за 6 чаши:
 • 1 шише шампањ или бело суво вино
 • 1 1/2 шолји џус од брусница
 • 1 јаболко, исечкано на листови
 • 1 портокал, исечкан на листови
 • 1 лимон, исечкан на листови
 • 1 лимета, исечкана на листови
 • 1 грст грозје
Начин на подготовка:

Сите овошја и сокот ставете ги во стаклен сад. Врз нив истурете го белото вино или шампањот. Оставете половина час да отстои во фрижидер. Сервирајте ладно.

Бела сангријаБела сангрија

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот

Поврзани содржини

 1. AMAN Reply

  E de, nesto slicno kako bunar 🙂

 2. Име Reply

  razlikata e kako pomegu idiot i genie

Остави коментар