9 креативни начини да ја користите вашата пегла за коса

9 креативни начини да ја користите вашата пегла за коса

Речиси нема девојка која во својот сет за разубавување нема и пегла за коса. Со неа брзо можете да си направите одлична фризура и да бидете спремни за каква било пригода. Во продолжение ви прикажуваме неколку начини на кои можете креативно да ја искористите вашата пегла за коса.

9 паметни начини да ја користите вашата пегла за коса

1. Исправување

Разделете ја косата и почнете со исправување, но внимавајте да не земате пошироки делови отколку што е плочата за пеглање. Ставете си спреј за заштита од топлина и исчешлајте.

9 паметни начини да ја користите вашата пегла за коса

2. Неуредни бранови

Земете еден прамен и навиткајте го вертикално на вашата пегла за коса, на начин како што е прикажано на фотографијата. Долниот дел од пеглата (каде што се наоѓа кабелот) нека ви биде свртен нагоре, почнете од близината на коренот и продолжете надолу. Кога ќе завршите, поминете со вашите прсти низ косата, така што ќе ги направите брановите неуредни и бушави. Сувиот шампон или солта ќе ви дадат мат текстура.

9 паметни начини да ја користите вашата пегла за коса

3. Одлични бранови

Следете ги чекорите од вториот изглед (неуредните бранови), но користете четка за обликување и спојте го секој бран во еден.

9 паметни начини да ја користите вашата пегла за коса

4. Гламурозни локни

Започнете од коренот, свртете ја пеглата за 360 степени и повлечете нагоре. Ставете мала шнола за да ја прицврстите на местото. Потоа испуштете ги и исчешлајте ја косата со четка.

9 паметни начини да ја користите вашата пегла за коса

Погледнете уште 5 креативни начини за користење на пеглата за коса на наредната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Економист во изградба, а страстен обожавател на пишаниот збор уште откако знае за себе. Смета дека животот без домашно милениче не изгледа комплетен, а кафето со многу шеќер го смета за едно најубавите утрински задоволства.

Поврзани содржини

Остави коментар