4 трендови што официјално не се во мода оваа есен: Еве што да носите наместо нив!

На сите добри нешта им доаѓа крајот. Ова најмногу важи во светот на модата кој постојано се менува. Следниве 4 трендови беа во центарот на вниманието, но сега му го отстапуваат местото на нешто поново. Погледнете за кои трендови станува збор.

1. Тенки ремени

4 трендови што официјално не се во мода оваа есен и што да носите наместо нив

Сигурно многупати сте го губеле ременот во големите и широки џемпери.

Носете: Широки ремени

4 трендови што официјално не се во мода оваа есен и што да носите наместо нив

Огромните ремени повторно се во мода. Можете да ги комбинирате со фустани со цветен принт за да им додадете структура.

2. Милениумска розова

4 трендови што официјално не се во мода оваа есен и што да носите наместо нив

Повозрасните жени нема потреба да изгледаат како гума за џвакање.

Носете: Темно портокалова

4 трендови што официјално не се во мода оваа есен и што да носите наместо нив

Оваа боја е како сонце за вашиот гардеробер. Ќе ја истакне вашата младост и вашата енергија без да изгледате како принцеза.

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар