4 големи заблуди за оралниот секс

Многу жени се гадливи кога е оралниот секс во прашање, а има и такви на кои им е незгодно само доколку некој им спомне за овој вид секс. Но, треба да знаете дека кога би можеле да го промените ставот кон оралниот секс, сексуалниот живот би ви бил значително подобар и поинтересен. Можеби овие совети ќе ви помогнат.

Womens hands in mans boxer shorts

1. Оралниот секс е валкан

Ако вашиот партнер внимава на својата хигиена и редовно се тушира, тогаш нема ништо валкано во оралниот секс. Доколку не практикува редовно туширање, предложете му тоа да го направите заедно после што без грижа ќе можете да му пружите орален секс.

2. Оралниот секс ги омаловажува жените

Желбата на мажите за орален секс жените често ја доживуваат како обид да се понижи нивното достоинство. Сексот со некого кого го сакате е нешто прекрасно, притоа тоа ги подразбира сите форми на сексуално уживање, не само традиционалните начини.

3. Само на мажите им треба орален секс

Секако дека не. Многу жени признале дека често толку многу се возбудиле додека партнерот им пружал орален секс што не можеле да се воздржат.

4. Не можам да давам орален секс

Дали можеби ви е непријатно бидејќи немате искуство? Или пак се плашите дека можеби нема да знаете како да го задоволите партнерот? Ослободете се од вашите стравови. Изгледајте некој порно филм, прочитајте некои совети и вашата несигурност ќе ја снема.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар