25 вистини за љубовта кои можеме да ги научиме од Лили и Маршал

Доколку сте ја гледале ТВ серијата „Како ја запознав мајка ви“, тогаш со сигурност многу добро знаете кои се Лили и Маршал. Тие се можеби еден од најслатките и најдобри парови на малите екрани од кои можеме да научиме многу за љубовта и врските. Токму затоа погледнете ги наредниве 25 вистини на кои тие преку смеа и солзи нè научија со текот на годините…

1. Никогаш не можете да знаете кога ќе ја запознаете онаа посебна личност која ќе го промени текот на вашиот живот.

25 вистини за љубовта кои можеме да ги научиме од Лили и Маршал
25 вистини за љубовта кои можеме да ги научиме од Лили и Маршал
25 вистини за љубовта кои можеме да ги научиме од Лили и Маршал
25 вистини за љубовта кои можеме да ги научиме од Лили и Маршал

2. Но, кога вистинската личност ќе влезе во вашиот живот, вие тоа веднаш ќе го почувствувате во стомакот.

25 вистини за љубовта кои можеме да ги научиме од Лили и Маршал
25 вистини за љубовта кои можеме да ги научиме од Лили и Маршал

3. Вие и вашиот партнер можеби нема секогаш да се согласувате.

25 вистини за љубовта кои можеме да ги научиме од Лили и Маршал
25 вистини за љубовта кои можеме да ги научиме од Лили и Маршал

4. Но, среќните моменти кои ги делите заедно ќе ги засенуваат сите оние расправии за мали и глупави нешта.

25 вистини за љубовта кои можеме да ги научиме од Лили и Маршал

5. Многу е нормално да имате сомнежи и да се чувствувате несигурно, бидејќи понекогаш многу лесно можат да ве понесат работите.

25 вистини за љубовта кои можеме да ги научиме од Лили и Маршал

6. Но, кога сè е кажано и направено, длабоко во себе ќе знаете дали оваа личност е љубовта на вашиот живот.

25 вистини за љубовта кои можеме да ги научиме од Лили и Маршал

7. Бидејќи вие имате многу заеднички интереси.

25 вистини за љубовта кои можеме да ги научиме од Лили и Маршал

8. И вистински уживате во сите моменти кои ги поминувате заедно.

25 вистини за љубовта кои можеме да ги научиме од Лили и Маршал

9. Доколку сè стане хаос и чувствувате како да се распаѓате, само потсетете се дека можете да се потпрете на онаа личност која ја сакате.

25 вистини за љубовта кои можеме да ги научиме од Лили и Маршал

10. Бидејќи сè додека се имате еден со друг, тоа е единственото нешто кое навистина вреди.

25 вистини за љубовта кои можеме да ги научиме од Лили и Маршал

11. Многу е важно да бидете секогаш на иста бранова должина.

25 вистини за љубовта кои можеме да ги научиме од Лили и Маршал

12. Бидејќи не е забавно доколку еден од вас нешто пропушти.

25 вистини за љубовта кои можеме да ги научиме од Лили и Маршал

13. Искреноста е најдобрата осигурителна полиса, само обидете се да ја пренесете вашата порака деликатно.

25 вистини за љубовта кои можеме да ги научиме од Лили и Маршал

14. Вие верувате во вашата врска и знаете што таа значи за вас двајца.

25 вистини за љубовта кои можеме да ги научиме од Лили и Маршал

15. Особено ако сите останати посакуваат да бидат исто толку слатки како вас.

25 вистини за љубовта кои можеме да ги научиме од Лили и Маршал

16. Бидете сигурни дека нема да ја пропуштите можноста да му покажете на вашиот партнер колку го/ја сакате.

25 вистини за љубовта кои можеме да ги научиме од Лили и Маршал
25 вистини за љубовта кои можеме да ги научиме од Лили и Маршал
25 вистини за љубовта кои можеме да ги научиме од Лили и Маршал
25 вистини за љубовта кои можеме да ги научиме од Лили и Маршал

17. И ценете ги дури и најмалите значајни моменти во вашата врска.

25 вистини за љубовта кои можеме да ги научиме од Лили и Маршал

18. Правете најдобро што можете за да останете среќни и исполнети.

25 вистини за љубовта кои можеме да ги научиме од Лили и Маршал

19. И запомнете да се забавувате и да не сфаќате сè толку сериозно.

25 вистини за љубовта кои можеме да ги научиме од Лили и Маршал

20. Бидете со некој без кој не можете да си го замислите животот.

25 вистини за љубовта кои можеме да ги научиме од Лили и Маршал

21. Некој кој би отишол до крајот на светот за да ве види како се смеете.

25 вистини за љубовта кои можеме да ги научиме од Лили и Маршал

22. Бидејќи животот е прекраток да не љубите со целото срце, прифатете ги вашите чувства.

25 вистини за љубовта кои можеме да ги научиме од Лили и Маршал

23. Останете лојални еден на друг и не се откажувајте, без разлика на тоа колку време поминало.

(31) 25-vistini-za-ljubovta-koi-mozheme-da-gi-nauchime-od-lili-i-marshal-www.kafepauza.mk (32) 25-vistini-za-ljubovta-koi-mozheme-da-gi-nauchime-od-lili-i-marshal-www.kafepauza.mk

24. Подарете го вашето време и внимание на личноста со која сакате да остарите и која ги поминува вашите стандарди за „тестот со тремот“.

25 вистини за љубовта кои можеме да ги научиме од Лили и Маршал

25. И никогаш не ја потценувајте моќта на вистинската љубов.

25 вистини за љубовта кои можеме да ги научиме од Лили и Маршал


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар