20 знаци кои докажуваат дека сте заљубени

20 знаци кои докажуваат дека сте заљубени

Иако комплицирана и збунувачка, љубовта е една од најубавите чувства во светот. Но како знаеме дека сме се заљубиле во некого? Да, комплицирано е да определиме дали она што го чувствуваме е љубов или само некое привремено чувство. Знаците на љубовта не се кај секого исти, но дел од нив се заеднички за повеќето од нас.

1. Сите љубовни песни почнуваат да имаат смисла.

1-20-znaci-koi-dokazhuvaat-deka-ste-zaljubeni-kafepauza.mk

2. Имате премногу селфи фотографии на кои се бакнувате, а претходно ги мразевте паровите кои го правеа тоа.

2-20-znaci-koi-dokazhuvaat-deka-ste-zaljubeni-kafepauza.mk

3. Ги знаете неговите/нејзините тајни и маани, а сепак не ви сметаат. Всушност мислите дека се навистина симпатични.

3-20-znaci-koi-dokazhuvaat-deka-ste-zaljubeni-kafepauza.mk

4. И лесно преминувате преку работите кои ви одат на нерви.

4-20-znaci-koi-dokazhuvaat-deka-ste-zaljubeni-kafepauza.mk

5. Мислите на него/неа, премногу и постојано.

5-20-znaci-koi-dokazhuvaat-deka-ste-zaljubeni-kafepauza.mk

6. Кога тој/таа е тажен/на и вие сте тажни, кога тој/таа е среќен/на и вие сте среќни.

6-20-znaci-koi-dokazhuvaat-deka-ste-zaljubeni-kafepauza.mk

7. Веројатно на некој сајт имате пробано да видите како ќе изгледа вашето бебе. Признајте, барем еднаш!

7-20-znaci-koi-dokazhuvaat-deka-ste-zaljubeni-kafepauza.mk

8. Наеднаш интересната вечер со пријателите и не звучи толку интересно како дружењето со вашиот/та сакан/а.

8-20-znaci-koi-dokazhuvaat-deka-ste-zaljubeni-kafepauza.mk

9. Можете да почнете караница со него/неа без да помислите дека вашата врска ќе заврши.

9-20-znaci-koi-dokazhuvaat-deka-ste-zaljubeni-kafepauza.mk

10. Чувствувате дека можете да бидете она што сте, без шминка и средена фризура, едноставно она што навистина сте.

10-20-znaci-koi-dokazhuvaat-deka-ste-zaljubeni-kafepauza.mk

11. Ох, што направил вашиот/та бивш/а? Минатото воопшто не ве интересира повеќе.

11-20-znaci-koi-dokazhuvaat-deka-ste-zaljubeni-kafepauza.mk

12. Одеднаш вашето хоби станува неважно само за да имате повеќе време да се дружите со него/неа.

12-20-znaci-koi-dokazhuvaat-deka-ste-zaljubeni-kafepauza.mk

13. Научивте што е компромис бидејќи сакате да правите работи кои ќе го/ја направат среќен/на.

13-20-znaci-koi-dokazhuvaat-deka-ste-zaljubeni-kafepauza.mk

14. Се довикувате на прекари и не се грижете дали на другите им звучат чудно или смешно.

14-20-znaci-koi-dokazhuvaat-deka-ste-zaljubeni-kafepauza.mk

15. Кога зборувате со пријателите имате потреба да го спомнете неговото/нејзиното име без разлика дали се работи за нешто во врска со него/неа.

15-20-znaci-koi-dokazhuvaat-deka-ste-zaljubeni-kafepauza.mk

16. Човекот во кој сте заљубени ја прави поубава вашата слика за себе.

16-20-znaci-koi-dokazhuvaat-deka-ste-zaljubeni-kafepauza.mk

17. Можеби никогаш не сте се замислувале со него/неа, но од непознати причини ете успеало.

17-20-znaci-koi-dokazhuvaat-deka-ste-zaljubeni-kafepauza.mk

18. Можеби честопати сте љубоморни, но на крај знаете дека можете потполно да му/ѝ верувате.

18-20-znaci-koi-dokazhuvaat-deka-ste-zaljubeni-kafepauza.mk

19. Пред да го/ја запознаете, велевте дека врските се најглупавата работа во светот, но сега сакате да ги правите сите работи за кои претходно сте мислеле дека се одвратни.

19-20-znaci-koi-dokazhuvaat-deka-ste-zaljubeni-kafepauza.mk

20. Едноставно знаете дека сте заљубени во него/неа.

20-20-znaci-koi-dokazhuvaat-deka-ste-zaljubeni-kafepauza.mk


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Комуникативна, весела, оптимистички настроена. Обожава книги, музика, филм и приказни кои инспирираат. Сака да пие кафе, па макар и сама. Верува во себе и во своите можности, бидејќи кој не се обидел - не успеал!

Поврзани содржини

Остави коментар