17 работи на кои ниту еден маж не може да одолее

Верувале или не, вашиот сексапил може да биде крајно суптилен и ненаметлив, но далеку од тоа дека мажите нема да го забележат. Понекогаш е доволен само еден детаљ, поглед или насмевка за на мажот да му станете неодоливо занимливи и заводливи, а еве на кој начин можете да го постигнете тоа.

1-17-raboti-na-koi-nitu-eden-mazh-ne-mozhe-da-im-odolee-www.kafepazua.mk_

1. Ниту еден маж не може да ѝ одолее на жената која нежно ја загризува усната, онака низ насмевка. Тоа автоматски го привлекува неговото внимание и ја „распалува“ фантазијата.

2-17-raboti-na-koi-nitu-eden-mazh-ne-mozhe-da-im-odolee-www.kafepazua.mk_

2. Убавата, нежна, мека и негувана кожа е уште една работа на која мажите не може да одолеат. Едноставно ги мами по цел ден да ве држат во прегратка.

3-17-raboti-na-koi-nitu-eden-mazh-ne-mozhe-da-im-odolee-www.kafepazua.mk_

3. „Строгата“ фризура е уште една работа која го провлекува вниманието на мажите. И тоа не само затоа што ги открива вашите уши и врат кои обично се покриени со коса, туку и затоа што „строгото“ кај нив значи „жешко“.

4-17-raboti-na-koi-nitu-eden-mazh-ne-mozhe-da-im-odolee-www.kafepazua.mk_

4. Необичниот изглед (во добра, креативна смисла) може да биде одлична причина за разговор, а кој знае, можеби и за нешто повеќе. Осмелете се да бидете поразлични!

5-17-raboti-na-koi-nitu-eden-mazh-ne-mozhe-da-im-odolee-www.kafepazua.mk_

5. Ниту еден маж не може да одолее на девојка што ќе ја облече неговата блуза или кошула. На тој начин му давате до знаење дека ги сакате неговите работи, но и него близу до себе…

6-17-raboti-na-koi-nitu-eden-mazh-ne-mozhe-da-im-odolee-www.kafepazua.mk_

6. Поглед преку рамото. Постои ли нешто позаводничко од тоа?

7-17-raboti-na-koi-nitu-eden-mazh-ne-mozhe-da-im-odolee-www.kafepazua.mk_

7. Освен тоа, кога жената е самоуверена, тоа се гледа и чувствува, па мажот не може, а да не ве забележи! Најсилното оружје на жените е токму самодовербата!

8-17-raboti-na-koi-nitu-eden-mazh-ne-mozhe-da-im-odolee-www.kafepazua.mk_

8. Голото рамо, нежно и дискретно, го тера мажот да ве прегрне и заштити! Тоа исто така му ја „разгорува“ фантазијата, сакајќи да открие и други делови од вашето тело.

9-17-raboti-na-koi-nitu-eden-mazh-ne-mozhe-da-im-odolee-www.kafepazua.mk_

Преминете на следната страница за останатите нешта што ги возбудуваат мажите…


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Комуникативна, весела, оптимистички настроена. Обожава книги, музика, филм и приказни кои инспирираат. Сака да пие кафе, па макар и сама. Верува во себе и во своите можности, бидејќи кој не се обидел - не успеал!

Поврзани содржини

Остави коментар