13 знаци дека вашиот сопруг е фантастичен татко

Што е подобро од тоа да имате партнер кој е одличен сопруг? Да имате партнер кој е и одличен татко! Сигурно вашиот сопруг сака да биде одличен татко и прави сѐ што може за да биде најдобар, а ова се знаците што го издвојуваат од останатите…

1. Може солзите да ги претвори во насмевка

(1)13-znaci-deka-vashiot-soprug-e-fantastichen-tatko-kafepauza.mk

Вашиот сопруг има магија која може да го претвори скршеното срце во стомаче полно со смеа.

2. Ја менува влажната постелнина

(2)13-znaci-deka-vashiot-soprug-e-fantastichen-tatko-kafepauza.mk

Кога вашето детенце се префрла во вашиот кревет бидејќи го измокрило неговиот, вашиот сопруг станува, го чисти детскиот кревет и повторно се враќа на спиење.

3. Вие сте на прво место

(3)13-znaci-deka-vashiot-soprug-e-fantastichen-tatko-kafepauza.mk

Тој знае дека работењето на врската со неговата сопруга е еден од најдобрите начини да биде одличен родител на своите деца.

4. Прави децата да се чувствуваат важни

(4)13-znaci-deka-vashiot-soprug-e-fantastichen-tatko-kafepauza.mk

Вашиот сопруг прави секое од вашите деца да се чувствува важно. Всушност, секое од нив е убедено дека е омиленото дете.

5. Ги заштитува децата од „чудовишта“

(5)13-znaci-deka-vashiot-soprug-e-fantastichen-tatko-kafepauza.mk

Како што знаеме, чудовиштата се голема закана за децата. Па, вашиот сопруг проверува под креветот и гардероберот за да се осигури дека вашите малечки се безбедни. Тој би направил сè за да ги заштити.

6. Им пее серенади

(6)13-znaci-deka-vashiot-soprug-e-fantastichen-tatko-kafepauza.mk

Вашиот сопруг се согласува да ги забавува децата па дури и со најчудните барања, бидејќи тоа е она што го прави еден татко одличен.

7. Ги лакира

(7)13-znaci-deka-vashiot-soprug-e-fantastichen-tatko-kafepauza.mk

Тој не се плаши да се впушти во „женски“ активности. Всушност, тој ужива во нив бидејќи на овој начин е дел од животот на неговата ќерка.

Продолжува на следната страница

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар