10 удобни невестински чевли во кои ќе изгледате гламурозно без да ве болат стапалата

10 удобни невестински чевли во кои ќе изгледате гламурозно без да ве болат стапалата

Ниту една невеста не сонува да го помине својот голем ден седејќи на столица и набљудувајќи ги другите како танцуваат (или уште полошо, во потрага по ханзапласт!) само затоа што облекла страшно неудобни штикли што изгледаат прекрасно. Сепак тоа не значи дека треба да го жртвувате стилот за да ви биде удобно. Следуваат прекрасни гламурозни невестински чевли што се создадени за целовечерно танцување!

1. Апстрактни линии

(1) 10-udobni-nevestinski-chevli-vo-koi-kje-izgledate-glamurozno-bez-da-ve-bolat-stapalata-www.kafepauza.mk

Хаотичните ленти овозможуваат поддршка, додека пак штиклата од 5 сантиметри ќе ви помогне лесно да одите.

2. Светкави детали

(2) 10-udobni-nevestinski-chevli-vo-koi-kje-izgledate-glamurozno-bez-da-ve-bolat-stapalata-www.kafepauza.mk

Женствени, гламурозни и без сомнение удобни дури и по 6-часовно носење! Одличен избор за младите невести.

3. Металик ѓон

(3) 10-udobni-nevestinski-chevli-vo-koi-kje-izgledate-glamurozno-bez-da-ve-bolat-stapalata-www.kafepauza.mk

Деликатните ленти на зглобот покажуваат дека не постојат никакви шанси за овие забавни рамни чевли да ве спречат во танцување.

4. Смели кристали

(4) 10-udobni-nevestinski-chevli-vo-koi-kje-izgledate-glamurozno-bez-da-ve-bolat-stapalata-www.kafepauza.mk

За оние што сакаат чевлите да им светкаат додека танцуваат на подиум.

5. Летна чипка

(5) 10-udobni-nevestinski-chevli-vo-koi-kje-izgledate-glamurozno-bez-da-ve-bolat-stapalata-www.kafepauza.mk

Летните чевли со полн ѓон ќе ги исфрлат сите ваши стравови дека ќе пропаднете во трева доколку сте на отворено.

6. Деликатен избор

(6) 10-udobni-nevestinski-chevli-vo-koi-kje-izgledate-glamurozno-bez-da-ve-bolat-stapalata-www.kafepauza.mk

Секоја невеста што сака да носи „нешто сино“ треба да се чувствува удобно во изборот.

7. Суптилно светкање

(7) 10-udobni-nevestinski-chevli-vo-koi-kje-izgledate-glamurozno-bez-da-ve-bolat-stapalata-www.kafepauza.mk

Никогаш не можете да згрешите со класичен стил како овој.

8. Флертувачки пердуви

(8) 10-udobni-nevestinski-chevli-vo-koi-kje-izgledate-glamurozno-bez-da-ve-bolat-stapalata-www.kafepauza.mk

Ако се сметате за кул невеста – нема подобар и истовремено поудобен избор.

9. Летни сандали

(9) 10-udobni-nevestinski-chevli-vo-koi-kje-izgledate-glamurozno-bez-da-ve-bolat-stapalata-www.kafepauza.mk

Овој модел не само што е совршен за невестите што сакаат да се чувствуваат удобно, туку и за девериците.

10. Прекрасни високи потпетици

(10) 10-udobni-nevestinski-chevli-vo-koi-kje-izgledate-glamurozno-bez-da-ve-bolat-stapalata-www.kafepauza.mk

Кристалната потпетица можеби изгледа застрашувачко, но таа е стратешки поставена на средината за да ѝ овозможи дополнителна поддршка на вашето нога.

Погледнете ги и овие уникатни невестински фустани кои ќе ве натераат да заборавите на класичната бела боја.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар